Я, Валерій Петрович Куліч, народився 28 серпня 1973 року в селі Жовтневе Коропського району Чернігівської області. Громадянин України, постійно проживаю в Україні з народження.

Освіта – вища: у 1997 році закінчив Чернігівський державний інститут економіки та управління за спеціальністю «Менеджмент у виробничій сфері». З 1991 по 1993 роки навчався в Чернігівському вищому військовому авіаційному училищі льотчиків.

Трудову діяльність розпочав у 1993 році на посаді віце-президента страхової кампанії «Лев», де працював до 1995 року. З 1995 року по 1999 рік працював начальником відділу акціонерного страхового товариства «Гарантія» м. Чернігів. У 1999 році був призначений директором агропромислового департаменту закритого акціонерного товариства «Агроенергопостач» м. Чернігів, де працював до 2002 року.  Цього ж року започаткував власний бізнес, створивши товариство з обмеженою відповідальністю «Форсаж» у Чернігові, де працюю донині на посаді генерального директора. Також я є співвласником групи агропромислових підприємств, які обробляють понад 25 тисяч гектарів земель в Ічнянському та Ніжинському районах області.

З грудня 2012 року – депутат Чернігівської обласної ради, член постійної комісії обласної ради з питань законності, правопорядку, регламенту і депутатської етики. На громадських засадах виконую обов’язки президента федерації гімнастики Чернігівської області.

З 2014 року – народний депутат України 8-го скликання, член парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

31 березня 2015 року указом Президента України Петра Порошенка призначений головою Чернігівської обласної державної адміністрації.

Член партії «Блок Петра Порошенка».

Одружений, разом із дружиною виховую трьох доньок. Проживаю з сім’єю в Чернігові.

Декларація про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2013 рік.

Декларація про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру за 2014 рік.