Понад 20 родин загиблих воїнів із Чернігова та Чернігівського району отримали проїзні квитки для безкоштовного проїзду на міських, приміських, міжміських маршрутах у межах нашої області. Протягом тижня такі ж посвідчення має отримати і решта сімей у всіх районах Чернігівщини. Загалом віддруковано 300 проїзних документів для 119 родин.

Наша область єдина в Україні, де таким чином вирішили питання пільгового проїзду для членів родин загиблих в АТО, адже Кабмін із 1 липня скасував для цієї категорії громадян пільгу на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Це акт доброї волі перевізників Чернігівщини, які підтримали ініціативу облдержадміністрації та погодилися возити цю категорію громадян безкоштовно. А щоб ідентифікувати членів сімей, загиблих в АТО, вони отримали іменні посвідчення, дизайн якого розробили волонтери Єдиного волонтерського центру. Завдяки спільній злагодженій роботі керівництва облдержадміністрації, перевізників та волонтерів вдалося вирішити в дуже стислий термін питання безкоштовного проїзду, яке порушили члени сімей загиблих під час робочої зустрічі голови облдержадміністрації Валерія Куліча, що відбувалася 29 червня у рамках акції «Родинне коло Чернігівщини».

Під час зустрічі її учасники обговорили питання соціального захисту родин воїнів, загиблих в АТО, зокрема щодо медичного обслуговування, ремонту житла, виділення коштів на встановлення пам’ятників тощо.

 

Олена БЕРЕЗКІНА, “Чернігівські відомості” від 22 липня 2015 року