Цей тиждень видався насиченим на резонансні події. Для того, щоб позиція ОДА стала зрозумілою громаді й трактувалася однозначно, я вирішив провести сьогодні коротку зустріч із пресою», – такими словами розпочався позачерговий брифінг голови Чернігівської обласної державної адміністрації Валерія Куліча, що відбувся 18 липня.

«Розпочну із затримання співробітниками Служби безпеки України заступника начальника управління у справах сім’ї та молоді Чернігівської ОДА Наталії Кожушко, якій інкримінують корупційні дії. Наразі пані Кожушко відсторонена від виконання службових обов’язків до закінчення проведення розслідування.

За короткий проміжок часу це вже не перший подібний випадок. Перед цим було затримано керівництво ветеринарної служби, ще раніше – Козелецького міського голову… Це в моєму розумінні і є боротьба з корупцією. Адже можна багато казати про боротьбу з корупцією, але нічого не робити, ми ж навпаки не будемо говорити, а будемо боротися. Я дуже вдячний новопризначеному керівнику цього департаменту Ніні Лемеш, яка зайняла принципову позицію з цього питання. Через велику кількість нарікань на роботу підрозділу були розпочаті перевірки, і, як бачите, з першими результатами вже доводиться працювати Службі безпеки», – зазначив Валерій Куліч.

Голова ОДА запевнив, що антикорупційна діяльність і надалі активно триватиме. «Будуть факти – буде й відповідне реагування, – зазначив він. – Я дав керівникам департаментів карт-бланш на виконання ними профільних задач. У тому числі й у фінансово-господарській діяльності. Але, крім свободи в діях, це накладає ще й відповідальність за її наслідки. Тому контроль є, і відповідна реакція не змусить довго чекати».

Під час брифінгу голова ОДА розповів, що протягом двох-трьох місяців розпочнеться активне скорочення штату облдержадміністрації. «На сьогодні штат апарату ОДА, усіх управлінь і департаментів складає 562 особи. Нині ми займаємося оптимізацією структури, забираємо в підрозділів не властиві їм обов’язки, і за 2–3 місяці плануємо скоротити кількість приблизно на 30%», – зазначив він.

Звичайно, не обійшлося на брифінгу і без коментування останніх подій, що пов’язані з виборчим процесом у 205-му окрузі. Губернатор доволі гостро висловився з цього приводу: «Політика вимагає шоу. До виборів лишилося вже зовсім небагато часу, думаю «гострі» моменти ще будуть, і передвиборна боротьба матиме жорсткий характер». При цьому він підкреслив, що його особиста позиція та позиція адміністрації в цілому проста й зрозуміла: «Ми поводимося аполітично, наше єдине і головне завдання – сприяти якісній роботі правоохоронних органів, щоб вибори відбулися безпечно та прозоро».

Також під час брифінгу Валерій Куліч повідомив, що після довготривалої перерви в Чернігові повністю відновлюється постачання гарячої води. Він зазначив, що через невчасну сплату за спожитий газ НАК «Нафтогаз» припинив його постачання ПАТ «Облтеплокомуненерго», через що частина містян залишилася влітку без гарячої води. Міністерство палива та енергетики поставило Чернігівській області завдання: ліквідувати заборгованість перед енергогенеруючими компаніями до 1 липня. Через необхідність одночасно з цим виплатити «відпускні» вчителям області процес дещо відтермінувався. Проте на сьогодні проблема вирішена.

Поцікавилися журналісти під час брифінгу і ситуацією на кордоні з РФ. За словами голови облдержадміністрації, зараз там ситуація спокійна, але будувати ілюзії з цього приводу та розслаблятися не слід. «Плацдарм для наступу з боку півночі, який був підготовлений військами РФ ще минулоріч, нині, за нашою інформацією, законсервований. За ситуацією на кордонах слідкують постійно, і відповідні служби тримають ділянку під контролем», – зазначив Валерій Куліч.

 

Олена БЕРЕЗКІНА, “Чернігівські відомості” від 22 липня 2015 року